Скільки садів в Україні?

Площа українських садів склала в 2018 р. 226,4 тис. га, 42,1 тис. га виноградників та ще 0,5 тис. га під хмелем. Це майже дорівнює показнику Італії – 279 тис. га.

Більше половини (51 %) площ садів відведено під зерняткові культури, особливо яблуні. 30% площ займають кісточкові (з них найбільшу площу займають вишні та сливи), 10 % площ – під ягідниками (більша частина – суниці та полуниці) і 9 % під горіхами (лідер – волоський горіх).

Якщо розглянути розподіл площ за власністю, то лише 30 % садів відносяться до підприємств, а 70 % до господарств населення.

Загалом в Україні виробляють 25661,8 тис. ц. плодів та ягід та 4592,0 тис. ц. винограду. Найбільший обсяг виробництва припадає на зерняткові – 64 % (з них яблук 14574,8 тис. ц); 26% припадає на кісточкові та по 5 % на ягідні та горіхи.

Отже найбільше Україна виробляє саме яблук.

 

П’ятірка найпопулярніших сортів:

  • Голден Делішес;
  • Айдаред;
  • Ренет Симиренка;
  • Гала;
  • Джонаголд.

Стосовно надврожаю яблук в минулому році та про супутні проблеми ми писали раніше. Однією с таких проблем є низька якість плодів. Вирішити цю проблему можна завдяки якісним саджанцям продуктивних сортів та збалансованому мінеральному живленню плодово-ягідних культур. «Фабрика добрив Біогловіт» ® пропонує низку препаратів для фруктових дерев та ягідників: багатокомпонентний мультикомплекс БІОГЛОВІТ® Плодово-ягідний та монохелати БІОГЛОВІТ® Калій, БІОГЛОВІТ® Кальцій, БІОГЛОВІТ® Бор.