Високий врожай яблук та проблеми фермерів

2018 рік балував аграріїв сприятливою погодою, завдяки чому був зібраний не тільки рекордний врожай зернових, а й яблук (як в Україні, так і в інших європейських країнах, зокрема Польщі та Німеччині). Здавалось би, гроші до фермерів потечуть рікою, адже яблуко – один з найбільш популярних фруктів в світі, проте реальність виявилась далекою від мрій.

В чому ж проблеми продажу яблук?

  1. Великий врожай завжди призводить до падіння ціни, що ми і бачимо сьогодні: роздрібна ціна яблук в торгових мережах стартує від 5-6 грн/кг.
  2. Кількість врожаю та його якість – різні речі. За оцінкою А. Ярмака (ФАО) більше половини українських яблук – нетоварні яблука (тобто яблука низької якості), які підуть на переробку (переважно на концентрат).
  3. Продаж нетоварних яблук – велика проблема, по-перше, через велику їх кількість (кількість яблук на переробку – велика, а потреба в концентраті зменшується), по-друге, через критично низку ціну, адже сік з концентрату більше не вважається корисним, такі соки втратили преміальний сегмент і перейшли в сегмент дешевих напоїв, відповідно, для виготовлення концентрату потрібна тільки дешева сировина.
  4. Експорт яблук – перспектива цікава, проте нелегка. Основними проблемами є знову ж таки якість українського яблука (якісне преміальне яблуко можна продати навіть в ЄС), малий досвід експорту українськими господарствами яблук за межі СНД, небажання виробників кооперуватися.

Як бачимо, якість яблука – ключовий пункт його успішного продажу. На стадії вирощування вона залежить безпосередньо від:

  • сорту,
  • догляду за садом (формування крони, полив тощо),
  • внесення добрив.

Збалансоване внесення добрив впливає на смак яблук, зовнішній вигляд (насиченість кольору), стійкість до хвороб та зберігання.

«Фабрика добрив Біогловіт» ® пропонує широкий перелік добрив, зокрема для яблук пропонується Біогловіт ® Плодово-ягідний.