Вплив воєнного стану на аграрний сектор

Як відомо, в Україні в 10 областях на 30 діб (до 26 грудня включно) оголошено воєнний стан. Не вдаючись в питання необхідності цього рішення для держави в цілому, розглянемо, як це може вплинути на роботу аграрної сфери.

З одного боку, військовий стан, якщо його звісно не буде подовжено, припадає на «тихий» місяць: врожай майже зібраний, до речі – рекордний по зерновим, осіння посівна кампанія добігла кінця. Банківські установи, транспортні компанії роблять офіційні заяви про незмінність своєї роботи.

Проте, з іншого боку, воєнний стан додає ризиків економіці, призводить до панічних настроїв та породжує різного роду спекуляції. Результатом цих процесів вже стало зростання курсів валют та зниження ціни акцій українських агрокомпаній.

На даний момент складно спрогнозувати, як відреагує вітчизняний ринок добрив. Існує ймовірність зростання цін, що, звісно, призведе до збільшення вартості продукції аграрного сектора.

Також ускладнення ситуації в азовській акваторії ставить велике питання роботи морських портів цього регіону (Маріуполя та Бердянська), які важливі для експортерів сільгосппродукції.

Тобто на даний час ситуація залишається непередбачуваною.