Співпраця з ОАЕ в АПК

Отже, в минулу середу, 20 лютого, в Дубаї був підписаний меморандум про співпрацю України та ОАЕ в АПК. Нагадаємо, що Україна розширює співробітництво з ОАЕ в багатьох сферах, вже другий рік між країнами діє безвізовий режим.

Кому взагалі потрібна співпраця с ОАЕ?

Ця співпраця потрібна нашій країні в цілому, адже експорт до ОАЕ значно вищий за імпорт з цієї країни, тобто країна отримує валютний дохід.

Співпраця потрібна вітчизняному аграрному сектору, тому що в ОАЕ великий попит на продовольчі товари, а український виробник готовий експортувати. До того ж країна, топ імпорту якої золото, діаманти та наддорогі автомобілі, готова до імпорту якісної продукції, а не найдешевшої.

Співпраця потрібна ОАЕ, тому що через кліматичні умови ця країна здатна забезпечити себе аграрною продукцією тільки на 10%. Налагоджені торгові зв’язки – це гарантія продовольчої безпеки країни.

Як зараз справи з експортом аграрної продукції до ОАЕ?

Україна в 2017 р. експортувала до ОАЕ аграрних товарів на 170,2 млн. дол. США. Топові експортні позиції: олія, яйця, насіння олійних культур, м’ясо та субпродукти, овочі, цукор.

Що зміниться на агроринку?

Якщо меморандум приведе до розширення співпраці між Україною и ОАЕ, то можна очікувати на зростання попиту на олійні культури, це відобразиться на їх вартості та площі посівів: обидва показники зростуть. Також зросте попит на добрива для олійних культур. «Фабрика добрив Біогловіт» ® до цього готова і має в своєму асортименті спеціалізований хелатний препарат для олійних культур.