Підсумки врожаю 2018: новий рекорд збору зернових

Вітчизняні аграрії підводять підсумки збору врожаю. В цьому році оптимальні погодні умови обумовили високі показники по кукурудзі, завдяки чому був досягнутий новий рекорд збору зернових в Україні. За інформацією Мінагрополітики в 2018 р. врожай зернових досяг майже 68 млн тонн.

Найбільше зібрано зерна в категорії «зернові та зернобобові» – 34,3 млн тонн. В цій групі врожайність пшениці склала 3,62 т/га, що за даними міжнародних порівнянь USDA нижче від показників ЄС (5,39 т/га) та Китаю (5,47 т/га). За статистичними даними найбільший обсяг пшениці серед регіонів було зібрано на Одещині, а найвища врожайність досягнута в Хмельницькій області.

Друге місце займає кукурудза з показником 32,2 млн тонн. Найбільший обсяг зерна кукурудзи був зібраний на Полтавщині, а найбільша врожайність зареєстрована у Волинській області. Цього року її середня врожайність суттєво збільшилась: з 6 до 7,6 т/га. Цьогорічний показник хоч і вищий за середньоєвропейський, проте далекий від американських 11 т/га.

Експерти пов’язують таку врожайність рослинництва з недостатнім використанням техніки та добрив аграріями.
«Фабрика добрив Біогловіт» ® пропонує спеціалізовані добрива для топових українських культур – зернових та зернобобових.